Zásahy

PTAČÍ CHŘIPKA - LIKVIDACE CHOVU

31.12.2021 19:32

Rok 2021 jsme zakončili společnou prací.

31.12. se šest členů jednotky zúčastnilo likvidace chovu drůbeže v Libotenicích na Litoměřicku. Odjezd v šest hodin z hasičárny, návrat o 12 hodin později. Mezi tím vyskladňování tisíců kusů usmrcených nosnic. Vybírání z klecí, nakládání do kolečka, nebo plastové popelnice a přeprava do velkoobjemových kontejnerů, kterými byly slepice odváženy k likvidaci. Ráno, ještě za tmy, jsme byli vybaveni ochrannými prostředky, v kterých jsme se proměnili v odhadem 60 sněhuláků, rozlišeni pouze čísly na kombinézách. Po skupinách jsme se odebírali na pracoviště. Po překročení oranžové čáry vedla cesta zpět jen přes dekontaminační zónu. Hodinu a půl práce, dekontaminace, hodinu a půl odpočinku a mezitím pracuje druhá skupina. A tak dál dokola. Nafasování nových ochranných prostředků, protože předchozí použité byly likvidované. V době našeho odpočinku příslušníci HZS desinfikovali ochranné masky a holiny, které jsme podle ráno přidělených čísel měli již připravené. Takto jsme ten den "rotovali" třikrát.

POŽÁR - SAZE V KOMÍNĚ

06.11.2021 19:41

Dnešní výjezd jednotky byl na požár v komíně v Karlovce. Na místě události jsme byli druzí. Okamžik po HZS z České Kamenice. Jak už to komíny dělají, v době příjezdu byl bez plamenů. Pomohli jsme s vybráním žhavého popela a sazí, řídili dopravu na komunikaci a po dohodě s velitelem zásahu se odebrali zpět na základnu.

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK NA VOZOVKU

29.10.2021 19:36

Dnes jsme odklízeli následky úniku nebezpečných látek. Sorbentem jsme likvidovali olejovou skvrnu v délce cca 300m na silnici II/263 z Velké Bukoviny směrem na Karlovku. Podle všeho některý z řidičů ztratil na vozovce plastový kanystr s olejem, který ostatní auta rozjezdila.

TECHNICKÁ POMOC - STROMY NA KOMUNIKACI

21.10.2021 19:31

Při větrné bouři 21. 10., která byla později meteorology nazvána Ignatz, jsme vyjížděli celkem třikrát. Při prvním výjezdu jsme na silnici do Habartic rozřezali a odklidili šest stromů. Více kmenů rostlých z jednoho pařezu počítám jako jeden strom. Při druhém výjezdu do lesa směr Č. Kamenice to byl statný dub, který již napůl rozlámal a odklidil z cesty "lesák" s hydraulickou rukou. Při průzkumu katastru obce jsme ještě v Malé Bukovině odklidili vyvrácenou a zlomenou olši s několika kmeny. Třetí výjezd byl k vodárně ve Velké Bukovině, kde nám lišta motorové pily pomalu nestačila na kmen vyvráceného stromu. Po většinu dne nešel el.proud, takže jsme raději nechali DA stát před zbrojnicí, abychom nemuseli vrata zbrojnice otevírat ručním pohonem na řetízek. To opravdu dobrovolně nikdo nechce.

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK NA VOZOVKU

08.06.2021 21:33

Na výzvu starosty obce, po nahlášení operačnímu středisku vyjela JSDHO Velká Bukovina v počtu 1+1 k likvidaci ropné skvrny na komunikaci. Jednalo se o olejovou skvrnu v délce 120 m na silnici mezi Velkou a Malou Bukovinou, pocházející z poškozené hydrauliky samojízdného nakladače. Členové jednotky olej zasypali sorbční drti ECO-DRY PLUS a po likvidaci skvrny znehodnocený sorbent uklidili.

TECHNICKÁ POMOC - STROM PŘES VOZOVKU

13.03.2021 21:49

V sobotu 13.3.2021 nám byl po třech měsících vyhlášen poplach. Tentokrát se jednalo o vzrostlý strom přes komunikaci 26219 (směr Žandov - Volfartice). Strom byl motorovou pilou rozřezán a odklizen z komunikace. Po úklidu komunikace se jednotka odebrala zpět na základnu.

TECHNICKÁ POMOC - STROM PŘES SILNICI

07.12.2020 03:15

7.12. ve 3:15 hod vyjíždí JSDH Velká Bukovina na výzvu KOPIS k likvidaci stromu spadlého na komunikaci II/263 v místní části Karlovka (v lese). Na místě události již byla přítomna hlídka PČR, která řídila dopravu. Strom zasahující částí do komunikace byl rozřezán a odklizen mimo komunikaci. Po úklidu vozovky a použitého materiálu se jednotka odebrala zpět na základnu.

TECHNICKÁ POMOC - STROM OPŘENÝ O DRÁTY NN

25.10.2020 21:24

JSDH Velká Bukovina vyjela v počtu 4+1 k likvidaci vyvráceného stromu opřeného o dráty NN. Členové jednotky odřízli část stromu mot. pilou a  následně odstranili z drátů el napětí. Poté se jednotka odebrala zpět na základnu.

POŽÁR - MANIPULAČNÍ TECHNIKA

23.09.2020 21:04

JEDNOTKA NEZASAHOVALA

23.9.2020 v 16:55 byl JSDH vyhlášen poplach - požár manipulační techniky v prostoru pily Velká Bukovina. Vzhledem k účelu objektu, kde požár vznikl, lze předpokládat složité podmínky pro zásah.

Zahoření včas uhasili zaměstnanci pily ještě před příjezdem první jednotky HZS ručním hasicím přístrojem. Operační důstojník HZS JSDH Velká Bukovina odvolal před výjezdem jednotky, následně bylo zjištěno, že z důvodu závady na technice (nelze nastartovat CAS 25) by JSDH Velká Bukovina k mimořádné události nemohla vyjet.Technika byla nahlášena mimo provoz do odstranění závady.

TECHNICKÁ POMOC - ÚHYN RYB

17.09.2020 20:59

17.9. v odpoledních hodinách vyjíždí JSDH na výzvu starosty obce k úhynu ryb v rybníce u mlýna v Malé Bukovině. Uhynulé ryby byly sesbírány do přivezené nádoby a pomocí čerpadla zajištěno provzdušňování vody.

1 | 2 | 3 | 4 >>