PTAČÍ CHŘIPKA - LIKVIDACE CHOVU

31.12.2021 19:32

Rok 2021 jsme zakončili společnou prací.

31.12. se šest členů jednotky zúčastnilo likvidace chovu drůbeže v Libotenicích na Litoměřicku. Odjezd v šest hodin z hasičárny, návrat o 12 hodin později. Mezi tím vyskladňování tisíců kusů usmrcených nosnic. Vybírání z klecí, nakládání do kolečka, nebo plastové popelnice a přeprava do velkoobjemových kontejnerů, kterými byly slepice odváženy k likvidaci. Ráno, ještě za tmy, jsme byli vybaveni ochrannými prostředky, v kterých jsme se proměnili v odhadem 60 sněhuláků, rozlišeni pouze čísly na kombinézách. Po skupinách jsme se odebírali na pracoviště. Po překročení oranžové čáry vedla cesta zpět jen přes dekontaminační zónu. Hodinu a půl práce, dekontaminace, hodinu a půl odpočinku a mezitím pracuje druhá skupina. A tak dál dokola. Nafasování nových ochranných prostředků, protože předchozí použité byly likvidované. V době našeho odpočinku příslušníci HZS desinfikovali ochranné masky a holiny, které jsme podle ráno přidělených čísel měli již připravené. Takto jsme ten den "rotovali" třikrát.