Zásahy

TECHNICKÁ POMOC - STROM NA VOZOVCE

15.07.2020 23:12

15.7.2020 v nočních hodinách byl opět naší jednotce vyhlášen poplach na likvidaci stromu na silnici. Jednalo se o část třešně na hranici obce Velká Bukovina, směr Volfartice. Strom byl rozřezán a odklizen z komunikace. Po očištění komunikace se jednotka odebrala zpět na základnu.

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK NA VOZOVKU

18.06.2020 19:37
5. února jsem se v jednom příspěvku zmínil o tom, že jsme vyjeli po čtyřech měsících a také o tom, že někdo může pohrdavě prohlásit, že vyjíždí co čtyři dny. Možná jsem to tímto přivolal, ale náš předposlední výjezd se konal v neděli 14.6. a ten poslední, nejčerstvější právě dnes 18. 6. Tedy přesně za čtyři dny.
Únik nebezpečných látek na vozovku. Ze směru od Nového Oldřichova se táhla ropná skvrna přes Karlovku a Velkou Bukovinu až na Žandov. Nějakému šikulovi zřejmě tekla nafta. Skvrnu jsme zasypali sorbentem a zametli z Oldřichovské křižovatky přes les do Karlovky. Padly na to naše veškeré zásoby sorbentu. Další úsek si vzali na starost hasiči ze stanice HZS v České Kamenici a dále pak již v Libereckém kraji hasiči Žandov

TECNICKÁ POMOC - STROM NA GARÁŽI A ALTÁNU

14.06.2020 19:33

Dnes 14. 6. v 9:16 hod nás po čase vyhnala z tepla domova zpráva z KOPIS. Spadlý strom na garáž a altán v Malé Bukovině. Zásah byl zahájen ještě před příjezdem jednotky HZS ze stanice Česká Kamenice, jejíž členové se do likvidace události nakonec ani nezapojili. Ze střechy garáže a následně ze země jsme postupně strom ořezali a odklidili. Za hodinku jsme byli zpět ve zbrojnici a připravovali techniku na případný další zásah.

TECHNICKÁ POMOC - STROM PŘES KOMUNIKACI

10.02.2020 22:07

Po vyhlášení poplachu KOPIS vyjela jednotka k ohlášené události odstranění stromu na komunikaci č.III/2637 z Malé Bukoviny do Velké Bukoviny u č.p. 65. Po příjezdu na místo události byl strom rozřezán, odstraněn z komunikace a jednotka se vrátila na základnu. Během zpáteční cesty prováděla průzkum v katastru obce.

TECHNICKÁ POMOC - STROM NA DRÁTECH NN

10.02.2020 21:55

Po vyhlášení poplachu vyjela JSDHO Velká Bukovina k události "spadlý strom na drátech NN, silnice neprůjezdná u č.p. 66 Malá Bukovina".

Provedeným průzkumem bylo zjištěno, že strom nelze bez výškové techniky bezpečně odstranit. Prostřednictvím KOPIS byla povolána JPO Benešov nad Pl. s AZ 30 IFA a zaměstnanci ČEZ. Po vypnutí el. proudu členové JPO Benešov nad Pl.odstranili pomocí výškové techniky část stromu na el. vedení ve výšce a poté se jednotka odebrala zpět na základnu. JSDHO Velká Bukovina provedla odstranění zbytku stromu a úklid komunikace.

OSOBA POD STROJEM

05.02.2020 22:13

Po vyhlášení poplachu vyjela JSDHO Velká Bukovina v počtu 3+1 na místo události na nádvoří firmy AMETALTOP s.r.o. zabývající se kovovýrobou. Po příjezdu nalezli členové jednotky zraněného muže na kterého se údajně převrátil lis na kovové výrobky, který již před příjezdem JPO nadzdvihl syn zraněného VZV. Před započetím poskytování předlékařské pomoci dorazila na místo události jednotka HZS ze stanice Česká Kamenice, která začala poskytovat první pomoc.Po příjezdu ZZS a ošetření byl zraněný transportován vrtulníkem LZS do nemocnice. Poté se JSDHO Velká Bukovina odebrala zpět na základnu.

DOPRAVNÍ NEHODA SE ZRANĚNÍM

27.09.2019 09:57

JEDNOTKA NEZASAHOVALA!

V pátek 27.9.2019 se naší obcí opět nesl zvuk požární sirény. Na samé hranici Ústeckého a Libereckého kraje, tedy těsně před Velkou Bukovinou, se stala dopravní nehoda. Popelářský vůz vyjel mimo vozovku a převrátil se do příkopu na bok. Bohužel, jak je také na KOPIS nahlášeno, jednotka není v dopoledních hodinách akceschopná. Většina členů je zaměstnána mimo obec. Z toho důvodu hlasovou zprávu k výjezdu potvrdil pouze jeden člen a operační středisko poplach pro JPO Velká Bukovina ukončilo.

sdhvelkabukovina.rajce.idnes.cz/Dopravni_nehoda_27.9.2019/

TECHNICKÁ POMOC - STROM NA ELEKTRICKÉM VEDENÍ

03.08.2019 16:21

V sobotu 3.8.2019 odpoledne byl naší jednotce opět vyhlášen poplach - technická pomoc, strom na elektrickém vedení u č.p. 72 Velká Bukovina. Po obhlédnutí situace, správně řečeno po provedení průzkumu, velitel vyhodnotil, že naše pozemní síly na tuto událost nestačí a prostřednictvím KOPIS požádal o výškovou techniku. Chlapi z Benešova se svým AZ 30 IFA jsou u nás již jako doma. Část stromu, spočívající na el. vedení, ze žebříku ořezali a vzali i pár okolních suchých větví. Naše JPO potom odstranila zbytek stromu a provedla úklid komunikace.

sdhvelkabukovina.rajce.idnes.cz/Technicka_pomoc_-_strom_na_el.vedeni_3.8.2019/

TECHNICKÁ POMOC - ZLOMENÁ VĚTEV VE VÝŠCE

26.06.2019 11:13

Dnes nám byl vyhlášen poplach - zlomená větev visící ve výšce cca 15 metrů nad komunikací, který jsme měli původně v úmyslu zrušit, neboť to byla záležitost pro výškovou techniku a v dopoledních hodinách ani nejsme početně schopni výjezdu. Poplach nakonec odvolán nebyl a my, ve dvou přítomných členech, poskytli asistenci zasahující jednotce a následný úklid komunikace. KOPIS vyslal jednotku z Benešova nad Ploučnicí, která zlomenou větev odřízla z AZ30 IFA a vzali více nebezpečných větví.

sdhvelkabukovina.rajce.idnes.cz/Technicka_pomoc_-_zlomena_vetev_26.6.2019/

TECHNICKÁ POMOC - STROM PŘES SILNICI

11.06.2019 18:49

11.6.2019 v 18:49 byl opět naší jednotce vyhlášen poplach na likvidaci stromu na silnici. Tentokrát to byl mladý jasan vyvrácený z kořenů na konci Velké Bukoviny, směrem na Malou Bukovinu. Strom byl rozřezán a odklizen z komunikace. Po očištění komunikace se jednotka odebrala zpět na základnu.

<< 1 | 2 | 3 | 4 >>