Výcvik jednotky v polygonu.

30.06.2013 18:35

V neděli 30.6. se jednotka SDH obce Velká Bukovina zúčastnila společně s dobrovolnými hasiči z České Kamenice výcviku v tréninkovém polygonu na stanici HZS ULK v Teplicích. Na programu cvičení byl pohyb v neznámém zakouřeném prostředí s minimální, až nulovou viditelností. Před vstupem do samotného polygonu se družstvo rozcvičilo na zátěžových simulátorech. Každý musel absolvovat výstup po tzv. nekonečném žebříku do třicetimetrové výšky, dvacet úderů "kladivem" a jízdu na rotopedu, to vše v zásahovém oděvu a s dýchacím přístrojem. Teprve po této rozcvičce mohlo, v našem případě tříčlenné, družstvo projít určenou trasu se zákeřnými překážkami. Celou cestu většinou pouze po hmatu, směr postupu mohl být prakticky kamkoli. Doleva, doprava, nahoru, bohužel i dolů :-) , trubkou, po žebříčku, po šikmé lávce, plížením, dvířky se samozavíračem, mezi propletenými řetězy, nebo nahusto svěšenými hasičskými hadicemi. Na konci této trasy zbývá ještě několik desítek metrů cesty s nehybnou figurínou, vážící snad 90kg a to v pokleku, místy i v leže. Na závěr výcviku nám ještě přítomní příslušníci HZS vysvětlili a předvedli několik způsobů evakuace nehybné osoby, což si někteří z nás hned prakticky vyzkoušeli.

Několik fotek z rozcvičky a po výstupu z polygonu můžete shlédnout ve fotogalerii. Ze samotné trasy bohužel nemůžeme poskytnout žádné použitelné foto. (Romeo)