Soutěž Benešov nad Ploučnicí 22.6.2019

22.06.2019 10:00

Pár dnů před konáním Benešovského slunovratu se nechal velitel jednotky doslova ukecat Benešovskými hasiči k souhlasu s účastí v soutěži v požárním útoku. Nechci polemizovat o tom z jakého důvodu ostatní naši soutěžit nemohli, ale takřka po třiceti letech se vypravilo družstvo SDH Velká Bukovina na soutěž v požárním útoku v počtu čtyř členů. Avšak štěstí stálo po celou dobu při nás. Je samozřejmé, že ve čtyřech závodit nelze, ale naštěstí jsme si mohli vypůjčit další čtyři borce z družstva Dolních Habartic. Sami dosud požárním sportem nepolíbení jsme ani materiál na základnu neuměli postavit. Opět naštěstí jsme startovali mezi posledními družstvy, takže bylo dost příležitostí vše okouknout. Příprava na základnu a ouha. Kulové ventily, s kterými Jarda ještě den před závodem hýbal, se kously. Dřív by ulomil páku, než otevřel ventil. Takže nejen zapůjčení čtyř lidí z Dolních Habartic, ale nakonec i stříkačky. Odstartováno, doběhnuto a nevídaný výsledek s kterým nikdo z nás nepočítal. Šesté místo z devíti družstev. Od teď před námi žádná soutěž neobstojí.

romeovb.rajce.idnes.cz/Soutez_Benesov_nad_Pl._22.6.2019/