Shromáždění delegátů sborů okresu Děčín

19.09.2020 20:04
V sobotu 19. 9. 2020 proběhlo ve Verneřickém kulturním domě shromáždění delegátů sborů okresu Děčín, odložené kvůli koronavirovým omezením z jarního termínu. Dle Stanov SH ČMS je shromáždění delegátů sborů nejvyšším rozhodovacím orgánem OSH (obdoba valné hromady u SDH). Obvykle se koná jako řádné jednou za pět roků, vždy před řádným sjezdem SH ČMS. Ve Verneřicích bylo delegáty SDH zvoleno nové vedení OSH Děčín na dalších pět let. Výkonný výbor byl ustanoven devítičlený se třemi náměstky starosty ve složení:
Starosta OSH: Jiří VRÁTIL (SDH Boletice n/L)
Náměstek starosty OSH: Roman VOJTA (SDH V.Bukovina)
Náměstek starosty OSH: Jaroslav PRŮŠA (SDH H.Podluží)
Náměstek starosty OSH: Petr MAŠEK (SDH Boletice n/L)
Vedoucí OORV: Vojta PRŮŠA (SDH H.Podluží)
Vedoucí OORP: Vladimír ŽÁKOVIČ (SDH Benešov n/Pl)
Vedoucí OORM: Jaroslav LEVINSKÝ (SDH Varnsdorf)
Starosta okrsku Rumburk: Pavlína KOCŮRKOVÁ (SDH D.Podluží)
Starosta okrsku Děčín: Štěpánka VESELÁ ŠŤASTNÁ
Předseda OKRR: Martin ROSENKRANC (SDH Boletice n/L)
Předseda AZH: Karel MORAVEC (SDH Hřensko)
Předseda Okresní kontrolní revizní rady a předseda Aktivu zasloužilých hasičů se účastní jednání výkonného výboru s hlasem poradním.
Na shromáždění delegátů sborů byl taktéž zvolen nový starosta OSH Jiří VRÁTIL a náměstek starosty Petr MAŠEK, jako delegát sjezdu SH ČMS v Brně. Dále proběhla volba delegátů na shromáždění delegátů OSH. V tomto případě byli delegováni tři delegáti: starosta OSH Jiří VRÁTIL a starostové obou okrsků.

R.V.