PS 12 po opravě

16.04.2020 13:34

Po nějaké době je naše stříkačka v domácí hasičárně. Tím, že nás při soutěžích párkrát nechala ve štychu si vysloužila takovou menší generálku. Samozřejmě na první pohled zaujme nový lak, vyladěný do barev obecního znaku a vlajky. Avšak to je jen taková třešnička na dortu. Při bližší prohlídce si můžete všimnout levého výtlačného hrdla postaveného kolmo k čerpadlu, nového dvousvodového výfuku, vylepšeného chlazení, nebo nové plynové páky (samozřejmě nejen páky). Odborníci jistě uvidí i další detaily. Na stříkačce samozřejmě nebyly provedeny pouze viditelné úpravy, ale přesto zůstává především technikou určenou k zásahům při mimořádných událostech. Takže žádné zvyšování obsahu motoru, nebo výkonu čerpadla nečekejte. Technicky byla PS 12 pouze vyladěna. Nová sada zářivě žlutých hadic určená pro naše požární útoky čeká na svou příležitost ve zbrojnici i s novými sportovními savicemi. Hadice jsme dosud na soutěže používali těžké zásahové, vypůjčené z CAS. A savice?Vyzkoušením těch, do kterých jsme sami instalovali šroubení bylo zjištěno, že přisávají falešný vzduch, takže nesají tak rychle, jak by měly a také měkká savice nebyla tak měkká, jak bychom potřebovali. Napodruhé byly zakoupeny savice profesionálně osazené, a ty původní budou používané u zásahu. Toto vše je součástí našeho zbrojení na premiéru místní hasičské soutěže "Memoriál Václava Vondrušky", které však zastavila rozličná nařízení vlády s příchodem koronaviru kovid 19. Uzavřená sportoviště a zákaz shlukování zastavily tréninky dříve než začaly a prozatím znemožňují i vyzkoušení "nové" stříkačky.

sdhvelkabukovina.rajce.idnes.cz/Oprava_PS12_-_2020/