Páteční hasičárna 12.7.2019

12.07.2019 20:00

Chtěl jsem původně přidat příspěvek o našem pátečním trénování na budoucí soutěže. Na programu bylo pilování nabírání vody z kádě, ale trénink se nekonal. Ke kloudnému nabrání vody je potřeba měkká savice, tu však v našem případě bylo potřeba nejdříve sestavit. Během týdne Jarda dovezl do hasičárny nakoupený materiál včetně savicových hadic. Upravené šroubení ze starých savic bylo již také připravené, takže změna programu vyplývá zcela logicky. Není žádná legrace dostat šroubení do potrubí bez lisu, ale nakonec se zadařilo. Opět se potvrdilo, že co nejde silou, jde ještě větší silou. A horká voda umí také své. Chtěl jsem na fotce zachytit i cvrkot kolem stříkačky, jelikož mezi nakoupeným materiálem bylo i několik dílů na kulové ventily, které se během několika hodin bez pohybu dokáží totálně zakousnout. Avšak jakmile jsem pozvedl mobil do polohy k focení, dopadlo to stejně, jako když střelíte do hejna vrabců. Zůstal pouze ten, který byl otočen zády a neviděl mě.

romeovb.rajce.idnes.cz/Hasicarna_12.7.2019/