Oslavy 140. výročí založení SDH Velká Bukovina

13.05.2014 19:26

Už je to tady. Když jsem zhruba před dvěmi lety připomínal, že 140 let trvání SDH ve Velké Bukovině se kvapem blíží a možná by zasloužilo trochu oslavit, každému připadalo upozornění jako příliš časné. Doklad o přesném dni založení je možná někde zachován, avšak nedohledán. Na Výroční valné hromadě v prosinci 2013 padl návrh uspořádat oslavy založení koncem května. V té době již bývá zpravidla počasí vhodné pro akce pod širým nebem, hřiště FK, jakožto nejvhodnější prostor, bývá tou dobou volné a nelze opomenout důležitý faktor - v květnu slaví svůj svátek svatý Florian, patron hasičů. Z diskuse na členské schůzi vzešlo datum 24. 5. 2014. V době, kdy jsme vybírali vhodný termín pro konání oslav, nikdo z nás netušil, že přesně na stejný den připadne i 150.výročí založení prvního českého hasičského sboru ve Velvarech, což je podnik celostátního rozsahu.

Než jsme se všichni nadáli, výročí je za dveřmi. Dnes již nepočítáme ani měsíce, ani desítky dnů, ale dny jednotlivé. Okolní sbory byly pozvány a akce zhruba naplánována, teď již jen zbývá doufat v přízeň počasí. Přijďte tedy s námi v sobotu 24. května na hřiště FK oslavit 140. výročí založení sboru dobrovolných hasičů ve Velké Bukovině, špatnou náladu a zamračené tváře nechte doma a do dalších let činnosti nám popřejte jen štěstí, které zatraceně potřebujeme.