Naši první NDT

23.03.2013 20:21

Ve dnech 22. a 23. 3. 2013 úspěšně absolvovali Petr Sysel a Vlastimil Málek na stanici HZS ULK v České Kamenici specializační kurz nositelů dýchací techniky (NDT). Jsou to historicky první NDT ve Velké Bukovině, ale s určitostí lze předpokládat, že v nejbližší době přibudou další. Původně bylo vytipováno do tohoto kurzu sedm členů jednotky, avšak z různých důvodů, které lze shrnout pod pojmem časové, jím mohli projít pouze tito dva. Účast členů naší JPO v kurzu jsme začali řešit na poslední chvíli a bohužel v této časové tísni si tři členové nestihli vyřídit zdravotní prohlídku, jeden nebyl uvolněn ze zaměstnání a jeden onemocněl. Vše se rozběhlo pouze díky iniciativě příslušníka HZS Jirky Hlaváčka, jemuž za ni děkuji a který by  možná mohl být do budoucna pro naší jednotku tím čerstvým větrem, který potřebujeme. To, že stále není členem JSDH obce Velká Bukovina je jen otázka času. Na každého jednou dojde :-) .

Několik obrázků z praktického výcviku:

sdhvelkabukovina.rajce.idnes.cz/Skoleni_nositelu_dychaci_techniky_-_Ceska_Kamenice_22.-23.3.2013